Одеська область повністю забезпечена зерном та борошном - ОВА

Досить на кілька років

Рекордний урожай у 2021 році забезпечив Одеський регіон зерном та борошном. Минулого року аграрії отримали понад 5 млн. тонн пшениці та ячменю. Таким обсягом можна повністю забезпечити хлібом усіх мешканців області, а й експортувати зерно. Проте через складнощі експорту в умовах війни країни світу недоотримають вагому частку українського зерна.

Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної військової адміністрації.


Щороку на Одещині зерновими культурами засівають майже 1,5 млн га. За словами голови департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової, велика частина зерна з 5-мільйонного врожаю мала піти на експорт, що на тлі зростання світових цін на продовольство суттєво підвищило б доходи аграрної галузі і вплинуло б на регіональний ВВП в цілому.


45% валютних надходжень в Україні надходить саме завдяки роботі вітчизняного агросектору, а Одеська область дає 5% загальнонаціонального обсягу виробництва зернових.


"Для власного споживання на Одещині необхідно близько 400 тисяч тонн зерна. У борошні ця цифра становить 250 тисяч тонн. Ще 50% споживає Одеса. Запевняю, і місто, і область повністю забезпечені зерном і борошном власного виробництва для випікання хліба", - зазначає Алла Стоянова. .



2022 року через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі.


“У березні цього року вдалося експортувати лише 200 тис. тонн зерна. в черговий раз, незважаючи на нарощування експорту в умовах війни, хочу заспокоїти одеситів — запасів базового продовольства, які є в Україні та безпосередньо у нас на Одещині, має вистачити для харчування населення протягом кількох років", — додала чиновниця.


Зазначимо, Україна виробляє 100 млн. тонн зерна, а споживає – 20. Таким чином, у країні достатні запаси зерна, проте країни світу недоотримають значної кількості українського зерна через війну Росії проти України.


За оцінками ООН, це може спровокувати голод у багатьох країнах світу. Зокрема, Україна експортує близько 30-35% зерна до країн Північної Африки та Близького Сходу, 30-35% до країн Південної та Південно-Східної Азії, а також близько 35-40% до країн Європи.

Читайте також