Ситуація із санітарно-епідеміологічними наслідками підриву Каховської ГЕС контрольована - Літошко

Головний державний інспектор Одеської області та перший заступник Голови ДПСС Святослав Літошко вважає, що служби впораються з можливими наслідками погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у регіоні у зв'язку з підривом росіянами Каховської ГЕС

Святослав Літошко запевнив, що якість води після розливу Каховської ГЕС не погіршилася, а її стан відстежують цілодобово.

"Хочу заспокоїти усіх мешканців Одещини, а також інших громадян України щодо ситуації із можливим погіршенням санітарної безпеки в регіоні – ситуація контрольована. При цьому, ми маємо у достатній кількості реагенти для локалізації і ліквідації будь-яких нештатних ситуацій", - заявив Головний державний інспектор Одещини.

За його словами, у зв’язку із підривом російськими окупантами Каховської ГЕС відбулося затоплення територій. Коли вода відійде – може розпочатися мор риби. "Також із затопленнями у воду може потрапити будь-що, ви бачили, як морем вздовж Южного плавають речі людей, які вимило із квартир", - додав Літошко.   

Разом із тим він спростував інформацію, яка шириться інтернетом про "можливе зараження води, кишкові хвороби, і що в Одесі через це підняли ціни на воду".

"Хочу відповісти – ми проводимо відбори води цілодобово. Якість води не погіршилася. Також ми відслідковуємо ціни у магазинах та аптеках міста – вода є і ціни незмінні. Щодо хвороб – їх немає. Тим не менше, повторюся, усі співробітники знаходяться у цілодобовому режимі чергування! Ми готові! Кишкові хвороби відомі людству не одну сотню років і сучасна наука швидко й ефективно вміє із ними боротися. Ми маємо усі засоби та досвід", - зазначив Святослав Літошко.

Тим не менше, він додав, що для відслідковування ситуації і прийняття за необхідності невідкладних заходів, ДПСС Одещини посилює лабораторний контроль за молочними, рибними та м’ясними товарами на усіх ринках регіону.

Нагадаємо, що через підрив та руйнування дамби, а також машинних відділень Каховської ГЕС, відбувається витік води з Каховського водосховища та підтоплення частини території Херсонської області. Існує потенційна можливість потрапляння забруднюючих речовин в Чорне море та засмічення акваторії.

Читайте також