COVID-19 повертається: де в Одеській області зробити вакцинацію

Кількість випадків коронавірусу зростає

У липні в Україні було зареєстровано 11 389 нових випадків COVID-19, з яких 2 672 пацієнти потребували стаціонарного лікування. З огляду на зростання захворюваності, вакцинація залишається найефективнішим способом захисту від важкого перебігу хвороби, особливо для людей із груп ризику. Про це повідомляє Одеська обласна державна адміністрація.

Вакцинація безплатна

Щеплення проти COVID-19 є безкоштовним і доступним для всіх українців. Щоб отримати вакцину, можна записатися через свого сімейного лікаря або безпосередньо у пункті щеплень при медичному закладі. Деталі про найближчі пункти вакцинації, їхній графік роботи та наявність вакцин можна дізнатися, звернувшись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Пунктами вакцинації працюють

Після початку повномасштабної війни роботу центрів масової вакцинації в громадських місцях, таких як торговельно-розважальні центри, було припинено з міркувань безпеки. Проте, пункти щеплень в амбулаторіях, лікарнях та центрах первинної медико-санітарної допомоги продовжують функціонувати. Центри контролю та профілактики хвороб організовують виїзні мобільні бригади, що здійснюють вакцинацію в віддалених населених пунктах. Графік виїздів можна дізнатися на сайтах ЦКПХ або в їхніх соціальних мережах.

Які вакцини доступні

В Україні наразі є понад 500 тисяч доз вакцини Comirnaty від Pfizer, адаптованої до варіанту Omicron, для дорослих, та понад 50 тисяч доз для дітей. Ці вакцини доступні у всіх регіонах.

Кому слід робити ревакцинацію

Згідно з оновленими рекомендаціями, для більшості людей достатньо одного щеплення проти COVID-19. Для осіб з груп ризику, таких як люди з хронічними захворюваннями, вагітні, особи старше 60 років, а також представники професійних груп ризику, рекомендовано ревакцинацію через 6-12 місяців. Первинне щеплення включає одне або два щеплення, а наступні дози вважаються ревакцинацією.

Рішення про необхідність ревакцинації приймає лікар відповідно до рекомендацій МОЗ України. Для вакцинації можна використовувати будь-яку з доступних вакцин, а за можливості рекомендується обирати вакцину, адаптовану до Omicron.

Нагадаємо, згідно з останніми даними моніторингу, захворюваність на гострі кишкові інфекції в області знизилась на 11,8% у порівнянні з попереднім тижнем. Це зниження значною мірою обумовлене зменшенням захворюваності серед дорослих (на 37,5%), тоді як серед дітей рівень захворюваності залишився майже без змін.

Читайте також