Мобілізація людей з інвалідністю: чого одеситам очікувати від нового законопроєкту ВРУ

Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни в мобілізації

Українці, зокрема мешканці Одеси, можуть очікувати значних змін від нового законопроєкту, який вніс Кабінет Міністрів до Верховної Ради. Він стосується мобілізації, рекрутингу та проходження військової служби. “Коментарі” розібрались що пропонують в новому законопроєкті.

Законопроєкт про мобілізацію: яких змін очікувати

У новому законопроєкті пропонується знизити призовний вік з 27 до 25 років. Законопроєкт також враховує права військовослужбовців, яких звільнили з полону, надаючи їм відпустку тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення. Документ встановлює чіткі вимоги та порядок вручення повісток громадянам, уточнює підстави для відстрочки та звільнення від призову.

Законопроєкт також визначає відповідальність за неявку до військкомату після отримання повістки, яка може включати заборони на підписання кредитних договорів, припинення отримання пільг та послуг від держави. 

Крім того, за відмову від проходження ВЛК передбачено покарання від 3 до 5 років позбавлення волі. Порушення законодавства про військовий обов'язок – штраф від 34 до 85 тисяч грн, за умови особливого періоду – від 153 до 204 тисяч грн.

Основні пункти з пояснювальної записки законопроєкту: 

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;

  • відпустка для військовослужбовців, яких звільнили з полону, тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення;

  • встановлення вимог до повісток, а також порядку їх вручення громадянам;

  • уточнення підстав для відстрочки та звільнення від призову;

  • встановлення категорій громадян, які не підлягають призову;

  • уточнення підстав для звільнення з військової служби;

  • вилучення з переліку висновків ВЛК висновку про обмежену придатність;

  • виключення строкової служби як виду військової служби та звільнення від служби у запас усіх військовослужбовців строкової служби;

  • обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби. 

  • яка відповідальність може бути за неявку до військкомату після отримання повістки.

Нагадаємо, по всій Україні спалахнули скандали щодо роботи працівників ТЦК. Повістки чоловіками видавали в спортивних залах та зонах відпочинку. Одеса — не стала виключенням. Крім того, в соціальні мережі потрапило відео, де представники ТЦК зупинили громадський транспорт в Одесі, щоб “перевірити” чоловіків. Про те, чи законні такі дії представників центрів укомплектування під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповів голова Одеського обласного ТЦК Олександр Охріменко.

Читайте також