За період минулого тижня було експортовано трішки більше ніж сто тис тонн агропродуктів
За період минулого тижня було експортовано трішки більше ніж сто тис тонн агропродуктів
За 42-ий тиждень функціонування "зернового коридору" від 15 до 25 травня, російська сторона продовжує саботаж, заважаючи інспекції та реєстрації суден. Хоч угода і подовжена, але повноцінно вона ще не запрацювала.
Про це повідомляє Ukrainian Agribusiness Club.
За 6 днів, починаючи з моменту погодження повернення роботи "зернового коридору", ситуація з експортом агропродукції через морські порти Одеської області залишається нестабільною. Інспекцію на вхід успішно пройшли лише 11 суден — це дуже низький показник, особливо у порівнянні з великою чергою суден, які чекають на вхід. Крім того, відвантаження агропродукції минулого тижня були критично низькими.
Аналізуючи показники 42-го тижня роботи "зернового коридору" з 15 по 21 травня 2023 року, стає очевидним, що обсяг експорту агропродукції через морські порти Одеської області значно зменшився. За цей період було експортовано лише 118,3 тис. тонн продукції, що на 78% менше, ніж на попередньому тижні. Крім того, лише 4 судна були завантажені протягом цього тижня, що на 9 одиниць менше, ніж попереднього тижня. Попри завантаження, ці судна стоїть у черзі, очікуючи необхідну інспекцію, що призводить до затримок. Такі показники відображають найнижчу активність цього року в роботі "зернового коридору".
Найбільш популярними видами експорту протягом 41-го тижня стали:
кукурудза (78% експорту за цей період);
макуха соняшникова (17%);
пшениця (6%).
Українська агропродукція була відправлена до країн Азії (Саудівська Аравія, Туреччина), Африки (Марокко) та Європи (Італія). Попри обмеження та перешкоди, протягом роботи "зернового коридору" з 1 серпня 2022 року по 21 травня 2023 року вдалося експортувати 30,3 млн тонн продукції АПК до іноземних партнерів.