Російські інспектори відмовляються перевіряти судна в рамках “Зернової ініціативи”

З 29 квітня інспектори з Росії не оглядають судна, які прямують до українських портів, чим порушують умови Чорноморської зернової ініціативи

Український порт Південний призупинив роботу в рамках зернової ініціативи, тому що РФ не дозволяє суднам заходити в нього. Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков. 

“Формально порт Південний є в ініціативі, але фактично його там немає вже місяць”.

Справа в тому, що порт Південний обслуговує багатотоннажні судна, що дозволяло активно експортувати зерно. 

Кожне судно, яке прямує в рамках “Зернової ініціативи” проходить перевірку інспекторів з України, Туреччини, ООН та Росії. Втім з 29 квітня інспектори РФ з незрозумілих причини відмовляються проводити огляд. 

В Державному департаменті США також вважають подібну поведінку порушенням зернової ініціативи з боку Росії.

"Росія продовжує перешкоджати нормальній діяльності цієї рятувальної ініціативи, - каже речник Держдепу Метью Міллер. - Це не щось нове, адже від самого початку, відколи "висохло чорнило" на вперше укладеній зерновій угоді, росія почала скаржитися і відкрито перешкоджати їй. Це загрожує підвищенням світових цін на продовольство та зменшенням доступності їжі для країн, які цього потребують найбільше". 

Нагадаємо, Чорноморську зернову ініціативу уклали в 2022 році задля експорту зерна з українських портів, адже ООН побоювалась, що нестача продовольства з України призведе до кризи у деяких країнах. Саме тому угоду уклали між Україною, Туреччиною, Росією та ООН.  З того часу, домовленості не один раз продовжували. Так, 17 травня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про продовження зернової угоди ще на два місяці.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися