Вода в Чорному морі не відповідає гігієнічним нормам
Після підриву та руйнування дамби й машинних відділень Каховської гідроелектростанції 6 червня 2023 року, на Одещині був встановлений постійний контроль за якістю питної та морської води. Ця трагедія спричинила серйозну загрозу для довкілля та здоров'я громадян.
Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
У морській воді, відібраній з пляжу в районі 10-ї станції В. Фонтану, було виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга. Також на пляжі в районі 16 станції В. Фонтану знайдено вібріони парагемолітикус, а на пляжах "Ланжерон", "Аркадія", "Лузанівка" та на 10-ї станції В. Фонтану виявлено вібріони аеромонас. Варто зазначити, що ці холероподібні вібріони не є збудниками холери, але можуть спричиняти гострі кишкові інфекції.
Разом з тим, у мідіях на пляжі “Ланжерон” також було виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга. Санепідситуація перебуває під постійним контролем.
Згідно з результатами лабораторного контролю відповідного підрозділу “Інфоксводоканал”, питна вода відповідає встановленим гігієнічним вимогам згідно з ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.
Також, “Коментарі” писали, що підрив Каховської ГЕС російськими терористами спричинив екологічну катастрофу на всьому півдні України. Зокрема до берегів Одеси прибивало багато сміття, уламків дерев, мін, трупів тварин та навіть просто цілих домів або дахів будинків з Херсонської області.