12 і більше годин обмежень: графіки відключень світла в Одесі сьогодні

В Одеській області діють стабілізаційні відключення

Укренерго порахував обмеження на споживання електроенергії на сьогодні, 11 липня. Від так графіки діятимуть 24 години. Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

Сьогодні, 11 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. З 16:00 до 23:00 – для компенсації дефіциту енергії в системі будуть задіяні чотири черги відключень, в інші години – три черги. Причина – значне зростання споживання через аномальну спеку в Україні та Європі на тлі існуючого суттєвого дефіциту енергії в системі, який є наслідком російських терористичних нападів на українську енергетику. – йдеться в повідомленні. 

Згідно з умовними графіками, різні черги обмежень передбачають наступні періоди відключення електроенергії на добу:

  • 1 черга – 4 години обмежень

  • 2 черга – 8 годин обмежень

  • 3 черга – 12 годин обмежень

  • 4 черга – понад 12 годин обмежень

Обленерго самостійно визначають, як розподілити ці обмеження протягом доби, формуючи відповідні графіки для кожного регіону.

НЕК "Укренерго" оцінює наявну потужність і прогнозує споживання електричної енергії на кожну годину доби наступного дня. Якщо споживання перевищує виробництво, головний диспетчер української енергосистеми розпоряджається застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення всім операторам системи розподілу, включаючи ДТЕК Одеські електромережі. Без обмеження споживання можуть виникнути численні аварії.

Відключення поділяються на два типи: стабілізаційні та екстрені. Стабілізаційні відключення проводяться за графіком, тоді як екстрені відбуваються без попередження та визначеного часу.

Як дізнатися про графіки стабілізаційних відключень

Актуальний графік стабілізаційних відключень доступний на сайті ДТЕК Одеські електромережі в розділі "Відсутня електроенергія". Крім того, графіки відключень тепер можна знайти у чат-боті ДТЕК Одеські електромережі в Viber і Telegram.

Групи відключень можуть змінюватися відповідно до ситуації в енергосистемі, тому рекомендується періодично перевіряти графік для актуальної інформації.

Енергетики закликають громадян не вмикати одночасно енергоємні прилади після відновлення електропостачання, оскільки це може значно підвищити навантаження на мережу та спричинити аварії.

Нагадаємо, через обстріли ворогом енергетичної інфраструктури можливі знеструмлення. Щоб залишатися на зв’язку в таких умовах, скористайтеся простими порадами, опублікованими на офіційній сторінці  Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3041


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися