Весільний бум на Одещині: регіон увійшов до п’ятірки лідерів серед областей України
У першій половині 2024 року в Україні зареєстровано 72 766 шлюбів.
Одещина увійшла до п’ятірки областей України за кількістю шлюбів, що були складені від початку року. Крім того, в регіоні почастішали випадки зміни ім'я, прізвища чи по батькові. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Найбільше актових записів про шлюб було складено у місті Київ (9 392), Дніпропетровській (7 076), Одеській (4 896), Київській (4 848), Львівській (4 616), Харківській (4 148), Вінницькій (3 362), Полтавській (3 065), Черкаській (3 001) та Хмельницькій (2 925) областях. При цьому розірвати шлюб вирішили 15 578 подружніх пар, що в п'ять разів менше від кількості укладених шлюбів.
Згідно з даними Міністерства юстиції України, за цей період 4 605 громадян змінили свої ім'я, прізвище чи по батькові. Найчастіше зміна імені реєструвалася у місті Київ (709), Дніпропетровській (390), Львівській (329), Одеській (325) та Київській (291) областях.
Потреба звернутися до органів ДРАЦС виникає у кожного: для проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, отримання відповідних свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну наші колеги продовжують сумлінно виконувати свої обов’язки та неодноразово доводять, що надання сучасних і якісних послуг у визначеній сфері для громадян є пріоритетом їхньої діяльності. Винятком були лише ті території, де велися активні бойові дії, або де приміщення відділів ДРАЦС були фактично знищені, — зазначила начальник Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська.
Дубиківська також нагадала, що з заявою про державну реєстрацію шлюбу можна звернутися до будь-якого відділу ДРАЦС за вибором наречених. Для військовослужбовців, які не можуть бути присутніми під час реєстрації, держава розробила особливий порядок. З 7 березня 2022 року діє постанова Кабінету Міністрів України № 213, яка врегульовує питання укладання шлюбу в умовах воєнного стану. Постанова поширюється на пари, де один з наречених є військовослужбовцем, поліцейським або працівником закладу охорони здоров'я, і діє до припинення або скасування воєнного стану.
Нагадаємо, повномасштабне вторгнення суттєво погіршило демографічну ситуацію в Україні. За даними Мін'юсту, у першій половині 2024 року в країні народилося 87 655 дітей, що на 9% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Водночас було зареєстровано 250 972 смерті.