На порушників очікує кримінальна відповідальність
З 1 травня по 15 червня включно у затоках Чорного моря та причорноморських лиманах Одеської області, а також Тилігульського, Шаболатського, Сухого, вершину Григорівського (Малого Аджилацького) та Дофінівського (Великого Аджилацького) лиманів буде заборонено вилов бичка через його нерест. Заборона містить в собі як любительський, так і промисловий вилов.
Про це повідомляє Одеський рибоохоронний патруль.
Таким чином, популярний серед рибалок вид стане недоступним для вилову під час цього періоду. Винятком є любительське рибальство гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
Причина заборони вилову полягає в тому, що нереститься бичок переважно на мілководних прибережних ділянках водойм. Загальна плодючість у різних самиць становить від 200 ікринок до 4 тисяч. Ікринки грушоподібної форми, довжиною до 4 міліметрів. Зазвичай в одне гніздо відкладають ікру кілька самиць, і молодь вилуплюється в різний час.
Які ще заборони зараз діють
На Одещині на цей момент діють заборони на вилов водних біоресурсів, а саме:
Заборона на вилов калкана чорноморського
Заборона на вилов бичка у Чорному морі із затоками та причорноморських лиманах
Заборона на вилов оселедця дунайського в межах Одеської області
Про визначення меж нерестових ділянок та встановлення заборони вилову риби у зв’язку з їх нерестом
Заборона на вилов раків у Дністровському басейні
Заборона на вилов камбали (глоси) у Чорному морі та лиманах Одеської області
Заборона на вилов щуки
Заборона на вилов раків у р. Дунай та придунайських озерах
Нагадаємо, що на озері Кугурлуй, поблизу с. Новосільське Ізмаїльського району, затримали двох браконьєрів. Чоловіки за допомогою електровудки ловили рибу під час заборони з дерев’яного човна.