В Одеському регіоні заборонили ловити кефаль: які штрафи чекають на порушників

Заборона починає діяти з 20 серпня

З 20 серпня поточного року розпочинається заборона на промисловий та любительський вилов чорноморських кефалей у період їх масового нересту. Відновили ловлю можна буде вже 10 вересня. Про це повідомив Одеський рибоохоронний патруль.

"Основна мета заборони — створити оптимальні умови для відтворення чорноморських кефалей — гостроноса, лобана та сингіля. Ці види риб віддають перевагу теплій воді та вважаються одними з найкрасивіших і швидких у Чорному морі", — йдеться в повідомленні.

Крім того, у відомстві зазначили, що за вилов кефалей під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленого лобаня становить 1887 грн, сингіля – 1683 грн, гостроноса – 1649 грн.

Що відомо про кефаль?

Чорноморська кефаль - одна з найвідоміших чорноморських риб. Корінні підвиди - це сингиль, гостронос і знаменитий лобан.

Лобан - найпоширеніший з підвидів. Він значно більший за інші види кефалі і є швидкозростаючим. У віці п 'яти років зазвичай досягає 50 сантиметрів у довжину і важить 2,5 кілограма. Але є і дуже великі особини. Вони виростають до 90 сантиметрів і важать майже сім кілограмів. Вони відмінні плавці і можуть розвивати велику швидкість, як тільки відчувають небезпеку. Нереститься риба з травня до серпня.

Нагадаємо, що вилов раків заборонений у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах з 15 серпня по 30 вересня (включно), а також з 10 серпня по 20 вересня у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі. Про це повідомляє Державна екоінспекція Південно-Західного округу. Вилов членистоногих заборонений у більшості водойм України. Це пов'язано із періодом їх другого линяння.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися