Шахрайство із SIM-картами: як одеситам вберегти свої фінанси
Привласнення фінансового номера є одним із найпоширеніших видів шахрайства
Шахрайство через опцію віддалену заміну сім-картки стає все поширенішою серед кіберзлочинів.Тому, кіберполіція має конкретні поради, які допоможуть вам уникнути цього виду шахрайства та захистити ваш фінансовий номер.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Одеській області.
Зловмисники телефонують і представляються працівниками мобільного оператора. Під різними приводами вони випитують у абонентів смс-код від мобільного оператора. Наприклад, шахраї можуть запропонувати перейти на поліпшені стандарти зв’язку або змінити сім-картку на електронну (е-сім) тощо. Щоб не потрапити у пастку, не поспішайте виконувати вказівки незнайомців та покладіть слухавку. При необхідності самі зателефонуйте на офіційний номер мобільного оператора. Так ви будете впевнені, що дійсно спілкуєтеся з представником телекомунікаційної компанії.
Також шахраї телефонують від імені різних організацій, установ або онлайн-сервісів. У цьому випадку основна мета шахраїв — переконати абонента перетелефонувати на їхній номер. Після цього зловмисники замовляють в оператора мобільного зв’язку послугу відновлення сім-карти. Для ідентифікації абонента шахраї використовують інформацію про номери телефону, на які перетелефонував власник номера.
Якщо ви помітили підозрілу активність, негайно зателефонуйте до банку за номером, який зазначено на звороті вашої картки, та заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. Зв’яжіться з вашим оператором мобільного зв’язку, поясніть ситуацію та попросіть заблокувати обидві сім-картки (стару та нову) до з’ясування всіх обставин, — йдеться в повідомленні.
Рекомендації від кіберполіції для захисту ваших фінансових даних:
забороніть віддалену заміну сім-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора з прив’язкою до ваших персональних даних;
заведіть для спілкування з банком окрему сім-картку та не розголошуйте свій фінансовий номер телефону;
не використовуйте фінансовий номер телефону для реєстрації акаунтів у соціальних мережах та для авторизації в інших системах;
не зазначайте фінансовий номер у якості контактного в інтернеті та не використовуйте його для щоденного спілкування;
використовуйте лише офіційний застосунок свого банку;
установіть пін-код на сім-карту зі складним восьмизначним паролем та нікому його не повідомляйте.
Нагадаємо, що використовуючи мобільні телефони у повсякденному житті, ми часто не замислюємося над тим, що наш номер телефону може стати предметом шахрайства та злочинних дій. Щоб уникнути пастки шахраїв та захистити свої фінансові дані, важливо розібратися в можливих загрозах та прийняти заходи для безпеки.