На Одещині поліція затримала “волонтерку”, яка виманювала гроші у родин військових, які пропали безвісті: подробиці

Жінці загрожує від штрафу до позбавлення волі

Поліцейські викрили волонтерку з Одещини, яка виманювала гроші у рідних безвісти зниклих військовослужбовців ЗСУ. Слідчі повідомили жінці про підозру  у шахрайстві.  Про це повідомили в Головному управлінні національної поліції в Одеській області. 

Як встановили правоохоронці, в березні 2023 року 32-річна жителька Роздільнянського району організувала збір у соціальних мережах щодо безвісти зниклих військовослужбовців ЗСУ і членів їхніх сімей. Втім жінка за мету поставила власне збагачення, а не допомогу людям.

Так, правопорушниця телефонувала людям і представлялась волонтеркою і повідомляла інформацію, на яку вони так чекали: що їхніх родичів знайшли і вони живі. 

Граючи на емоціях та почуттях громадян, зловживаючи їхньою довірою, вона продовжувала вводити їх в оману – зазначала, що розшукані знаходяться в госпіталі у Бахмуті та потребують грошей на лікування, харчування й транспортування у безпечне місце, і просила скинути на її банківський рахунок кошти. Суми, які вона просила у потерпілих, коливалися від кількох сотень до кількох тисяч гривень.  Звісно, що люди, почувши радісну звістку, одразу перераховували гроші на рахунок “волонтерки”

Наразі поліцейські встановили чотирьох громадян, які загалом перерахували жінці понад 9000 гривень.

“Зібравши достатньо доказів, слідчі слідчого управління ГУНП в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури повідомили фігурантці про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно, що кваліфікується за ч.ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. На час слідства суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Згідно з чинним законодавством, за скоєне жінці загрожує штраф від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 51000 до 68000 гривень, або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років”, - зазначила старша слідча в особливо важливих справах СУ ГУНП в Одеській області Тетяна Безлепкіна.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися