На Одещині збільшується кількість класів з інклюзивним навчанням

Перед початком повномасштабного вторгнення їх налічувалось 1684

Попит на корекційне навчання серед дітей в Україні постійно збільшується. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів директор департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак.

“Організація освітнього процесу в воєнний час – це новий виклик для всіх педагогів, тим більше що  тільки в Одеській області майже 6 тисяч дітей, що мають особливі освітні потреби, і їхня кількість тільки росте”, – зазначив голова департаменту.

Кількість класів і груп для таких дітей також збільшується: в області працює 1997 класів з інклюзивним навчанням, де навчаються 2767 дітей. Крім того в Одеському регіоні працюють 314 інклюзивних груп для 555 дітей з особливими потребами, а в закладах професійно-технічної та фахової передвищої освіти навчаються 68 підлітків, які потребують корекційної освіти.

“Одеська область має найбільшу мережу зон психологічного розвантаження та ресурсних кімнат для дітей і підлітків, які потребують корекційного навчання – в регіоні працює 40 стаціонарних  інклюзивно-ресурсних центрів та 9 спеціальних машин нового обласного проєкту безбар’єрності”, - йдеться в повідомленні директора. 

Це справжні пересувні кабінети, оснащені необхідним обладнанням, дидактичними матеріалами для корекційної роботи логопеда, психолога, дефектолога, а також для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей та діагностування дітей з особливими освітніми потребами.

“Коментарі” писали, що з-за кордону до України повертається 20 дітей, із якими до цього зустрілися майбутні прийомні батьки. З 9 червня 2023 року відбулося онлайн-знайомство одинадцяти прийомних батьків та батьків-вихователів із дітьми. Після онлайн спілкування дорослі зустрілись із дітьми за кордоном



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися