Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років в Одеській області становить майже 300 тисяч осіб
У четверту суботу листопада, Україна висловлює своє глибоке вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. В Одесі, на Лідерсівському бульварі, відбувся ритуал покладання квітів і композицій із житніх і пшеничних колосків до пам'ятного знака жертвам Голодомору.
Урочистість супроводжувалася хвилиною мовчання, а люди висловлювали своє шанування жертвам тих трагічних подій. Крім того, згадали спогади про голодні роки.
Пелагея Касаджик з села Котловина поділилася своєю трагічною історією: "Нас було четверо дітей, і я втратила свою рідну сестру. В 19 років вона померла від голоду. Втратила батька. Я пам’ятаю добре, бачила. Стоїть арба, запряжена волами. І туди скидають мертвих: живих і напівживих".
Меланія Матєва з села Дельжилер додала свій власний гіркий досвід: "У колгоспі варили борщ. Говорили: "Ідіть їсти. Хтось доходив, а хтось падав і вмирав…".
Зараз в обласному архіві зберігається тисячі подібних свідчень. Кількість жертв Голодомору 1932–1933 років в Одеській області становить майже 300 тисяч осіб.
Цьогоріч 90-ті роковини того геноциду українського народу, що забрав мільйони життів. Росіяни й зараз намагаються нищити нашу націю та наше зерно. Але ми вистоїмо і переможемо. Пам’ятаємо усіх невинних жертв, – зазначив Олег Кіпер.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський відреагував на масовану атаку "шахедів" у ніч проти 25 листопада. Як зазначив глава держави у своєму Telegram-каналі, росіяни масовано ударили дронами-камікадзе Україною в ніч на день пам'яті жертв Голодомору.