Світле свято Хануки: Одеса запалює сьому свічку менори
Свято відзначається запалюванням ханукії - дев'ятисвічника, щодня запалюють по одній свічці
На честь свята Хануки в Одесі відбулося урочисте запалення сьомої свічки на ханукальній менорі. Міський голова Геннадій Труханов та головний рабин Одеси та Півдня України Авроом Вольф приєдналися до цього символічного моменту, запалюючи свічку та вітаючи вихованців дитячого будинку "Мішпаха". Про це повідомляє Одеська міська рада.
Подія об'єднала важливих представників єврейської громади міста, включаючи Ігоря Шатхіна, голову Федерації єврейських громад Півдня України. Всі разом вони відзначили значущість свята Хануки, що символізує перемогу світла над темрявою та добра над злом.
Продовжується Ханука — свято світла, яке символізує перемогу добра над злом. Ми кожного дня молимось за Україну та Ізраїль, щоб у наших країнах настав мир, — сказав пан Вольф.
Вихованців дитячого будинку "Мішпаха" не тільки пригостили святковими ласощами, але й, згідно з юдейською традицією, подарували їм монетки. Одну монету малеча залишила собі, а другу передала на допомогу Збройним Силам України.
Що відомо про Хануку
Ханука — це єврейське свято, яке відзначається протягом восьми днів, починаючи з 25-го кіслева за юдейським календарем, що зазвичай припадає на грудень. Ханука означає "освячення" і присвячено перемозі євреїв над сирійськими військами у 2 столітті до н.е.
Згідно з легендою, коли сирійські війська захопили Єрусалимський храм, вони знищили все єврейське богослужіння, включаючи семисвічник, який горів протягом 24 годин на день. Коли євреї вигнали сирійців, вони знайшли лише одну пляшку олії, достатню для того, щоб запалити семисвічник на один день. Однак, дивом, олія горіла протягом восьми днів, поки не був виготовлений новий запас олії.
На честь цього чуда євреї відзначають Хануку, запалюючи дев'ятисвічник, який називається ханукією. Щодня запалюють по одній свічці, починаючи з центральної.