Після появи симптомів сказ стає невиліковним – 100% хворих людей помирають
На території Одеської області зростає кількість диких тварин, заражених сказом. За даними Держпродспоживслужби станом на 16 лютого, вже виявлено 23 лисиці та 13 шакалів із підозрою на захворювання, що становить потенційну загрозу як для людей, так і для домашніх тварин. Про це повідомляє Одеська обласна військова (державна) адміністрація.
Одеською ОВА та ОУВ "Дунай" прийняли спільний наказ з метою запобігання подальшого поширення небезпечного захворювання. Основною метою наказу є впровадження заходів, спрямованих на знищення хижих тварин, які можуть нести інфекцію. Провідні мисливські угіддя на території області вже зобов'язані сформувати бригади для цієї мети. Склад бригад визначається керівниками мисливських угідь відповідно до наявної дозвільної документації для проведення відстрілу.
Після знищення заражених та коригування популяції тварин планується провести вакцинацію на всій території області.
В разі появи в селах диких тварин, які можуть нести небезпеку - просимо повідомляти про це відповідні служби. Безпека та здоров’я людей - понад усе!, – йдеться в повідомленні.
Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина або на шкіру, чи слизову потрапила її слина
Ретельно (щонайменше упродовж 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із господарським милом.
Якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.
Про "40 уколів в живіт" не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків, – йдеться в повідомленні МОЗ.
Слід пам'ятати, що сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини.