“Увага, повітряна тривога”: де в Одесі тестуватимуть сирену сповіщення

В Одесі лунатиме повітряна тривога

Сьогодні, 2 квітня з 17:00 до 18:00, в Одесі заплановані заходи з перевірки працездатності та усунення технічних проблем засобів сповіщення про ракетну небезпеку з повітря. Тому короткочасні сигнали повітряної тривоги можна буде почути у деяких районів міста. Про це повідомляє Одеська міська рада. 

Можливе короткочасне звучання сирен у районі вулиці Левітана - проспекту Небесної Сотні - Шкільного аеродрому. Одеська мерія просить мешканців міста врахувати цю інформацію. У разі існування загрози буде повідомлено окремо, – йдеться в повідомленні. 

Основні правила, що рятують життя під час ракетних атак 

Правило "безпечних стін" 

У ситуації ракетних атак та бомбардувань важливо дотримуватися правила "двох стін". Це означає, що від небезпеки вас має відділяти принаймні дві стіни. Удар може зруйнувати першу стіну, але друга може служити бар'єром, що захистить вас від уламків, скла вікон та інших небезпек. Тому намагайтеся приховатися в безпечному місці за другою опорною стіною, як-от тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо ви маєте сумніви щодо стійкості будівлі, відсутності підвалу або недостатнього простору в сховищі, залишайтеся поруч з опорними стінами — вони будуть надійним укриттям.

Правило "двох виходів" 

Важливо мати ясне уявлення про наявність принаймні двох виходів з вашого укриття. Отже, підвали та гаражі з одним виходом можуть стати смертельною пасткою. Якщо лише один вихід, то в разі обвалу будівлі він може бути заблокованим або випадково зруйнованим під час пожежі. Зараз сучасні підземні паркінги та підвали зазвичай проєктуються з декількома виходами, а також обладнані димовими датчиками та системами пожежогасіння, що забезпечує додаткову безпеку.

Нагадаємо, в Україні за час повномасштабного вторгнення РФ було оголошено понад 34 тисячі повітряних тривог. Тим часом одесити та мешканці регіону були в небезпеці понад 1000 разів. “Коментарі” посилаючись на сервіс про повітряні тривоги та інші загрози на мапі України порахували знають в який день тижня окупанти найчастіше атакують Одещину. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися