На Одещині можна побачити рідкісних червонокнижних черепах (ФОТО)

Ця унікальна черепаха – аборигенний вид

У  Національному природному пару "Тузлівські лимани" можна зустріти різних тварин, як, наприклад, болотяні черепахи. Вони – рідкісний, занесений до Червоної книги МСОП (Міжнародний союз охорони природи) вид рептилій.

Про це повідомив науковець Іван Русєв. 

Маленькі черепашки зазвичай вилуплюються з серпня по жовтень і зимують під землею, в купах органіки або під піском. Цієї весни, в травні 2024 року, під час війни, на Тузлівській Амазонії почався вихід черепашок із зимівлі. Зазвичай черепашки з'являються на поверхні, коли температура повітря досягає 20 градусів. Першу зиму молоді черепахи проводять у землі, живлячись запасами жовткового мішка, розташованого на черевних щитках пластрона.

Болотяна черепаха в межах нацпарку зустрічається в нечисленних прісних, або полупрісних  водоймах НПП "Тузлівські лимани" - пониззі малих річок Хаджідер, Алкалія та в зоні Джантшейського лиману та Малий Сасик. Як правило, тримається поблизу водойм, але може видалятися під час розмноження іноді на значну відстань. Відомо, що у болотяної черепахи існує температурне визначення статі потомства: при температурі інкубації яєць вище +30 ° С з них з'являються тільки самки, а при температурі нижче +27 ° С - тільки самці. При проміжних значеннях температур, можуть з'являються дитинча обох статей. Добре плаває та пірнає, довго може залишатися під водою. У звичайних умовах черепахи, що плавають і годуються у водоймі, спливають на поверхню через кожні 15-20 хвилин.

Нагадаємо, на Одещині оселилися рідкісні дикі тварини.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися