Від ягід до моря: що спричиняє спалахи кишкових інфекцій в Одеській області
Стан захворюваності в Одеській області
За останній тиждень ситуація з гострими кишковими інфекціями в Одеській області залишалася стабільною, хоча серед дітей відзначено зниження випадків на 5, тоді як серед дорослих зафіксовано збільшення на 10 випадків. Серед дітей найбільше захворювань виявлено у вікових групах 1-4 роки (42%) та 5-9 років (36%). Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Аналіз причин захворювань кишковими інфекціями показав, що основними факторами були:
Вживання немитих ягід, овочів та фруктів – 32%;
Готові домашні страви з порушенням технології приготування та зберігання – 26%;
Вживання баштанних культур – 10%;
Порушення особистої гігієни та догляду за дітьми – 9%;
Купання в морі – 7%;
Вживання м’ясних продуктів – 5%;
Вживання молочних продуктів від приватних осіб на ринках – 4%;
Вживання рибної продукції та морепродуктів – по 2%;
Вживання яєць та молочних сумішей – по 1,5%.
Щоб перевірити можливу циркуляцію холерного вібріона, було проаналізовано 96 проб з різних джерел. Холерний вібріон не був виявлений у жодній пробі.
Загалом було зареєстровано 281 випадок шлунково-кишкових розладів, з яких 280 осіб пройшли тестування на холеру з негативними результатами. Спорадичні випадки вірусних гепатитів та повітряно-крапельних інфекцій, таких як кашлюк, скарлатина та епідпаротит, також зафіксовані.
З початку року підтверджено 35 випадків кору, з яких 22 – серед дітей. Найбільше випадків зареєстровано в Одеському районі, з яких 7 у місті Одеса. Серед хворих лише 6 осіб були вакциновані, решта – відмовилися від щеплень, здебільшого з релігійних причин.
Захворюваність на COVID-19 продовжує зростати. За останній тиждень кількість випадків зросла на 5,4% (505 випадків проти 479). Зростання спостерігається як серед дітей – на 27% (80 проти 63), так і серед дорослих – на 2,2% (425 проти 416). Серед дорослого населення найбільшу частку складають люди віком 30-64 роки (63%). Кількість госпіталізацій залишилася майже без змін (55 проти 59), летальних випадків не було.
Нагадаємо, в Одеській області перевірили стан води в Чорному морі. Відповідно до останніх лабораторних досліджень, на деяких пляжах Одещини наразі безпечно купатися. Де саме – читайте в матеріалі.