Гострі кишкові інфекції в Одесі: кількість випадків захворювань за тиждень

В Одесі на гострі кишкові інфекції діти хворіють частіше

Епідситуація стосовно гострих кишкових інфекцій в Одесі залишається під контролем. Проте за останній тиждень захворіло майже 140 одеситів на гострі кишкові інфекції, понад 69% хворих діти. 

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради. 

Серед головних причин хвороби: 

  • Небезпечні овочі та фрукти. Вживання немитих овочів і фруктів продовжує бути головною причиною захворювання. 

  • Порушення приготування їжі. Вживання домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання може стати небезпечним для здоров'я. 

  • Ризик у стихійній торгівлі. Покупка молочних і м'ясних продуктів у місцях стихійної торгівлі може призвести до захворювання. 

  • Порушення гігієни дітей. Недотримання правил догляду за дітьми також збільшує ризик інфекції. 

Спеціалісти наголошують на важливості дотримання норм гігієни як основного способу запобігання кишковим інфекціям. Щодо холери, 135 хворих на гострі кишкові інфекції пройшли обстеження, позитивних результатів на холеру не зафіксовано. 

Ось 5 рекомендацій щодо профілактики кишкових інфекцій:  

  1. Ретельна особиста гігієна: Регулярно мийте руки перед прийманням їжі, після відвідування туалету та контакту з потенційно забрудненими поверхнями. Використовуйте мило або антисептичні засоби для рук. 

  2. Питна вода: Вживайте лише безпечну питну воду, яка була прокип'ячена, або користуйтесь фільтром для очищення води. Уникайте вживання неконтрольованої води з водойм або ненадійних джерел.  

  3. Гігієна харчових продуктів: Переконайтеся, що овочі та фрукти достатньо миті перед вживанням. Уникайте сирої або недостатньо приготовленої їжі, особливо м'яса, риби та яєць. Дотримуйтесь правильних умов зберігання їжі. 

  4. Уникаємо контакту з інфікованими особами: Уникайте прямих контактів з людьми, які мають симптоми кишкової інфекції, такими як діарея, нудота або блювота. У разі потреби, носіть медичні маски для запобігання передачі інфекції.  

  5. Застосування вакцинації: Для певних видів кишкових інфекцій, які є вакцино-профілактичними, розгляньте можливість вакцинації, особливо для осіб, які мають підвищений ризик або планують відвідати регіони зі збільшеним ризиком зараження.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися