Експорт української агропродукції в травні скоротився вдвічі: в чому причини
У травні на експорт було перевезено майже 400 тисяч тонн зернових
В травні експорт українських зернових скоротився майже вдвічі. Сталося це через заборону імпорту з деяких країн та блокування "зернового коридору" країною-агресором.
Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів президент Асоціації міжнародних експедиторів України, Віктор Берестенко.
Внаслідок заборони імпорту перевезень української агропродукції через кордони Польщі та Угорщини скоротилися в чотири рази. Вже у квітні ці країни ввели заборону на імпорт українських зернових.
На експорт у травні перевезено 391 тис. тонн зернових. З них у напрямку портів — 241 тис. тонн, а через західні прикордонні переходи — 150 тис. тонн. Це також фактично вдвічі менше, ніж вантажили зазвичай. Якщо така динаміка буде зберігатися, то за місяць Укрзалізниця зможе перевезти лише 1,2 млн тонн. Хоча минулого місяця перевезли 2,1 млн т, а загалом, у піковий період, везли майже 3,5 млн тонн, – зазначив експерт.
Крім того, робота "зернового коридору" була заблокована країною-агресором, що призвело до майже 2,5-кратного зменшення вивантажень у морських портах.
З 9 по 15 травня 2023 року жодного судна не прийшло до українських портів Одеської області. Таких перерв не було жодного разу з початку роботи “зернового коридору. Раніше через цей коридор проходило шість суден на добу, зараз менш ніж два, – додав Віктор Берестенко.
“Коментарі” писали, що в рамках “Зернової угоди” останнє судно виходить сьогодні з портів Великої Одеси. Це відбувається за день до того, як Росія зможе вийти з угоди експорту зерна та добрив.