Зернова угода: скільки агропродукції було на двох останніх суднах що вийшли з одеських портів

За минулий тиждень з портів Великої Одеси було експортовано лише 76, 7 тис. т зерна

Протягом 50-го тижня роботи “Зернової угоди”, з 10 по 16 липня 2023 року, лише 2 судна були відвантажені з портів Великої Одеси, що, на два менше, ніж на попередньому тижні. Хоча ці кораблі вже завантажені, проте вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її.

Про це повідомляє Ukrainian Agribusiness Club. 

Протягом зазначеного тижня, через морські порти Одеської області було експортовано 76, 7 тис. тонн агропромислової продукції, що на 50% менше, ніж тиждень тому.

17 липня 2023 року закінчився період домовленостей з РФ щодо зернової угоди. І тепер весь світ очікує пролонгацію дії цієї угоди або ж формування інших альтернативних варіантів здійснення Україною експорту морським шляхом, який без створення перешкод російською стороною був найбільш ефективним каналом експорту, — йдеться в повідомленні.

Найбільш популярними видами експорту протягом 47-го тижня стали:  

  • кукурудза (62 тис. т експорту за цей період); 

  • ріпак (15 тис. т)

Українська агропродукція була відправлена до країн Азії та Європи. Попри обмеження та перешкоди, протягом роботи "зернового коридору" з 1 серпня 2022 року по 16 липня 2023 року вдалося експортувати понад 33 млн тонн продукції АПК до іноземних партнерів.

Нагадаємо, що Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що зернова угода "увійшла в історію як дипломатичний успіх". Він також сказав, що Туреччина до останнього докладала зусиль для її продовження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися