Болгарія та Румунія планують побудувати нові ГЕС на Дунаї
Уряди країн відстоюють проєкти як засіб посилення свого енергетичного суверенітету
Румунія і Болгарія сподіваються незабаром розпочати будівництво двох нових гідроелектростанцій на річці Дунай. Вони будуть введені в експлуатацію упродовж наступних 10-15 років, збагативши список із 700 гребель, які вже побудовані вздовж Дунаю і його приток.
Про це повідомляє Укргідроенерго.
Уряди країн відстоюють проєкти як засіб посилення свого енергетичного суверенітету коштом використання великого спільного ресурсу. Одна з нових ГЕС буде розташована між Турну-Магуреле (Румунія) і Нікополем (Болгарія), а друга з'єднає румунське місто Калараш з болгарським містом Сілістра.
Як пише Euronews, реалізація такого проєкту викликає багато питань з екологічної точки зору. За словами фахівця, будівництво дамб у нижній частині Дунаю затопить багато з цих островів.
Вплив на цю річку Дунай буде величезним. На річці є сотні островів, що є дуже цінними, — розповів виданню Ульріх Айхельманн, генеральний директор RiverWatch — некомерційної організації, що стежить за станом європейських річок.
Підрив Каховської ГЕС
6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС, яка розташована у Херсонській області, поблизу міста Нова Каховка. Вода стала швидко затоплювати населенні пункти на Херсонщині, почалася евакуація населення.
Протягом наступних тижнів Каховське водосховище почало стрімко висихати. І внаслідок підриву окупантами Каховської дамби водосховище перетворюється фактично на пустелю.
"Коментарі" писали, що наразі Румунія розглядає можливість допомоги Україні із новим “Зерновим коридором”, втім навряд чи це буде військова допомога.