На Одещині виріс рівень дитячого травматизму: у чому причина
У 2022 році від дитячого травматизму загинуло 35 дітей
У 2022 році рівень дитячого травматизму на Одещині виріс на 10%. Якщо у 2020 та 2021 році медики зафіксували по 16 тисяч таких випадків, то у 2022 році – вже 17 тисяч.
Про це розповіла Оксана Рокунець-Сорочан, начальник медичного управління Департаменту охорони здоровʼя Одеської ОВА.
В томи числі, рівень травматизму виріс через війну. У довоєнні часи найчастішими були вуличні травми (47%), побутові (35%) та спортивні, то зараз на перше місце вийшли саме побутові травми, на другому місці — вуличні, і потім – спортивні.
Через воєнний стан діти змушені навчатися дистанційно, вони перебувають сам на сам, сидять у гаджетах, не спілкуються з іншими дітьми. Діти втрачають обережність через те, що ізольовані перебувають у приміщеннях, – зазначила посадовиця.
Раніше, коли діти ходили у школи та дитячі садочки, вони могли отримати знання з профілактики дитячого травматизму, знання з правил дорожнього руху, а зараз через ізольованість набуття цих знань обмежено.
У 2022 році від дитячого травматизму загинуло 35 дітей, а з 1 січня по 24 травня 2023 таких випадків вже 10.
Лікарі звернули увагу, що у літній період батьки особливо мають бути обережними з сезонним травматизмом – перш за все, це травматизм на воді падіння з вікон.
Діти спираються на москітні сітки, які їх не витримують, і при паданні з висоти швидка, коли приїжджає за викликом, не може нічим допомогти. Переважна більшість таких випадків закінчуються летально, – зазначила Стасья Комадінко, лікар з медицини невідкладних станів Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що в Одесі 11-місячна дитина ледве не захлинулась у ванній. На щастя її врятувала сусідка-медик.