У Чорному морі продовжують фіксувати мертвих дельфінів: скільки тварин загинуло з початком війни

У південно-західній частині Чорного моря маневрує багато військових кораблів

В акваторії Південно-Західної частини Чорного моря за цей місяць іноді зустрічались грайливі живі дельфіни афаліни.  Але протягом липня  знову реєструються загиблі дельфіни.

Про це повідомляє еколог Іван Русєв. 

Потужне бомбардування моря росіянами, а також багато мін у морі вбивають або призводять до контузії тварин. За даними і оцінками нацпарку "Тузлівські лимани" загинуло не менш 50 тисяч чорноморських  китоподібних. 

Слід згадати, що за цей час часто були випадки ракетних пусків від носіїв "Калібрів" у Чорному морі, у тому числі і з підводних човнів орків, які створюють потужні вбиваючи шуми для дельфінів, — повідомив Русєв. 

Від чого гинуть дельфіни 

У південно-західній частині Чорного моря маневрує багато військових кораблів, зокрема й підводних, які іноді підходили до берега на відстань близько 100 метрів. Саме через використання кораблями сонарів гинуть дельфіни. Всі ці надводні та підводні човни створювали дуже потужні звукові сигнали, які вражали дельфінів.

Всі китоподібні, й кити й дельфіни, користуються єдиним потужним пристроєм ехолокації. Майже 60% енергії вони віддають на ехолокацію, на віддачу та сприйняття сигналу. Тому, коли працює високочастотний пристрій, він повністю знищує внутрішнє вухо дельфінів та китоподібних. І дельфін втрачає можливість орієнтуватися в просторі. Він стає наче сліпий, він не може нічого знайти, він може натрапити на міни.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що 200 тисяч гривень погодили члени постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів Одеської міської на утилізацію трупів тварин, які принесло водою до узбережжя Одеси внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції.




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися