Одеський митець Михайло Рева у Парижі: мистецтво проти війни

У Франції проходять виставки відомого одеського скульптора

В Парижі, столиці Франції, розгортається виставковий проект, що включає в себе роботи видатного одеського скульптора Михайла Реви. Експозиції, розташовані у муніципалітетах міста, доступні для відвідування до 21 березня. В основі проекту — глибоке переконання автора в тому, що мистецтво слугує не лише засобом виразу, а й потужним інструментом протесту, спроможним змінювати свідомість без застосування насильства.

Однією з ключових робіт, представлених на виставці у Ратуші міста Париж (Mairie de Paris Centre), є скульптура "From Russia with Love". Ця робота, створена з тисяч гільз, символізує матрьошку, що котиться по українській землі, уособлюючи ненависть, жадібність, насильство та хаос — елементи, які, на думку Реви, характеризують російську душу. Автор критично іронізує над цими явищами, метафорично називаючи їх "любов'ю".

В іншому просторі — Ратуші 15-го округу Парижа (Mairie du 15ème arrondissement) — представлена серія скульптур під назвою "Дослідження зла", що складається з 11 робіт. Скульптури створені з уламків ракет, безпілотників, пом'ятих гільз і шрапнелі, які стали свідками війни, ініційованої Росією проти України. Ці експонати не лише відображають фізичну руйнацію, спричинену війною, але й мають на меті викликати глибоке осмислення моральних аспектів конфлікту серед відвідувачів виставки.

Цей мистецький проект Михайла Реви у Парижі актуалізує роль мистецтва в сучасному світі як засобу комунікації та протесту, наголошуючи на непереможному дусі України та її боротьбі за власні цінності і незалежність. Виставка має на меті не лише привернути увагу міжнародної спільноти до подій в Україні, а й спонукати до роздумів про відповідальність кожного перед обличчям глобальних викликів сучасності.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися