Жителі Одещини можуть подати на компенсацію за пошкоджене житло
Подати заявку на допомогу можна в "Дії"
З 10 травня в Україні запрацювала програма компенсації за пошкоджене житло під назвою "єВідновлення". Всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Заявок вже тисячі і система перевантажена. Наші технічні команди вже працюють над недоліками і усунуть їх впродовж найближчого часу. Тож якщо вам ще не вдалося скористатися послугою — не хвилюйтеся, спробуйте зайти в застосунок пізніше, - наголосили у міністерстві.
Українці отримають державну допомогу для відновлення свого житла. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку. Кошти виділяють, перш за все, на заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо.
Подати заявку на допомогу можна в "Дії" і вже протягом місяця спеціальна комісія при громаді повинна прийняти рішення щодо надання такої допомоги.
Кому віддаватимуть пріоритет
Пріоритет надаватимуть: учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам війни, членам сімей загиблих військових, мобілізованим, багатодітним родинам, людям з інвалідністю І та ІІ групи, батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу, а також опікунам/піклувальникам, прийомним батькам та патронатним вихователям, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.
Як отримати допомогу:
– подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через "Дію";
– відкрити рахунок "єВідновлення" в банку;
– подати заяву на компенсацію через "Дію";
– дозволити комісії місцевої ради обстежити майно та надати їй документи (на пільгу та право власності).
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що у результаті проведеної перебудови та диджиталізації системи, Міністерство відновлення встановило спрощену та прозору процедуру проходження іспитів та отримання кваліфікаційних документів для моряків. Ці процеси відбуваються відповідно до міжнародних вимог.