До нацпарку Одещини прибиває мертвих червонокнижних тритонів

Науковцям вдалося врятувати 55 тварин


Червонокнижних тритонів знайшли на березі нацпарку "Тузлівські лимани" на Одещині. Разом із ними були помічені жаби. На жаль, більшість тварин були мертві. Як зазначили працівники "Тузлівських лиманів" за добу їм вдалося врятувати лише 55 тритонів. У той час, як майже 150 - померли. 

"Обстеження працівниками нацпарку сьогодні узбережжя Чорного моря на деяких ділянках, показало, що тварин багато і на жаль в основному мертвих. Є і жаби різних видів. Ті тритони чи жаби, що були ще живі, одразу становились їжею для птахів-мартинів, бакланів, чапель, наземних хижих ссавців. Число викинутих на берег моря в межах нашого парку може рахуватися на десятки тисячі.Тварин інших видів нами не виявлено", — розповів Іван Русев.

Тритони не мешкають в солоній воді. Тож живих тварин відвезли до Дунайського біосферного заповідника, де їх випустили на різних ділянках річки. Спеціалісти розповіли, що дорогу “вимушені переселенці” перенесли успішно. За оцінками фахівців, вони мають добре адаптуватися в дунайських водах. 

Раніше “Коментарі” писали, що як мінімум на рік Одещина може забути про курортний сезон. Про це заявив а брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Віктор Коморін, директор Українського національного центру екології моря. Він зазначив, що наслідки від підриву Каховської ГЕС можуть відчуватися роками. 

Крім того. наразі вчені формують матеріали та збирають інформацію щодо шкоди довкіллю після підриву дамби на Каховській ГЕС. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомив Віктор Коморін, директор Українського національного центру екології моря. Він зазначив, що формувати списки завданої шкоди почали одразу після того, як сталася трагедія. 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися