Можна заразитися під час купання у водоймах: що таке лептоспіроз
Основним джерелом захворювання у природі є мишовидні гризуни (щури, миші), від яких заражаються люди і тварини
Держпродспоживслужби в Одеській області закликає одеситів уважніше слідкувати за своїм здоров’ям, адже з настанням літнього сезону ризик захворіти на лептоспіроз зростає. Заразитися можна під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та під час пиття води.
“Людина може захворіти на лептоспіроз, купаючись у заражених водоймах, вживаючи “сиру” воду або заражені харчові продукти, при роботі на полях зрошення, у місцях звалищ, під час догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни”, - йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби в Одеській області.
Лептоспіроз - бактеріальне захворювання, яке вражає людей і тварин. У людей воно може викликати широкий спектр симптомів, деякі з яких можна помилково прийняти за ознаки інших захворювань, зокрема, грип чи COVID-19. Однак деякі інфіковані люди можуть взагалі можуть не мати симптомів.
Серед симптомів лептоспірозу:
висока температура;
головний біль;
озноб;
біль у м’язах;
блювання та діарея;
жовтяниця;
почервоніння очей;
висипання.
З метою запобігання виникнення лептоспірозу, необхідно дотримуватися профілактичних заходів:
- при догляді за тваринами (на фермі і вдома) необхідно користуватися спеціальним одягом (рукавиці, халат, чоботи);
- не допускати випас худоби на берегах водоймищ;
- не пити води з невідомих джерел;
- дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
- проводити дератизаційні заходи;
- купатися у дозволених місцях.
Нагадаємо, що в Одеській області за останній місяць трапилося п’ять випадків випадіння дітей з вікон, три з яких завершилися трагічною загибеллю малюків.Тому правоохоронні органи спільно з виробниками та продавцями вікон зосередилися на розробці порад, які допоможуть батькам запобігти таким трагедіям. Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Одеській області.