На Одещині громади зможуть отримати грант для відновлення шкіл

Внаслідок війни в Україні майже 1,8 тисячі шкіл були пошкоджені або зруйновані

В Україні запустили ініціативу із відновлення шкіл. Вона передбачає активну участь громад з Одеської, Чернігівської та Полтавської областей, які отримають можливість залучити грантове фінансування для ремонту шкільних укриттів та перетворення їх на сучасні освітні хаби.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Внаслідок повномасштабного вторгнення 1 781 школа була пошкоджена або зруйнована. Залучаємо до фінансування відбудови шкіл також кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, кредитні кошти ЄІБ, гранти UNOPS, ПРООН в Україні та безпосередньо кошти громад. Завдяки такій співпраці вже вдалось відновити 404 школи. Принципово важливо, щоб відновлення відбувалось прозоро та підзвітно, з використанням системи DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням. Вже зараз до системи внесено 213 проєктів відбудови шкіл на 7,6 мільярда гривень, — зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

За планами реалізації ініціативи, понад 25 шкільних укриттів у 25 громадах Чернігівської, Полтавської та Одеської областей будуть повністю відремонтовані. Це дозволить забезпечити доступ до якісної освіти щонайменше для 15 тисяч учнів.

Громади, які будуть обрані для участі в ініціативі, отримають:

  • грант на облаштування укриття та створення на його базі освітнього хабу;

  • експертну підтримку процесу облаштування укриття; 

  • навчання з проєктного менеджменту та фандрейзингу;

  • тренінги для шкільних команд з проєктного менеджменту.

Нагадаємо, що на підтримку відновлення після збройної агресії російської федерації Фонд ліквідації виділив понад 3,5 мільярда гривень для реалізації 44 нових проєктів в різних регіонах України. Проєкти громад Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Чернігівської та Херсонської областей отримають підтримку для відновлення зруйнованих об'єктів інфраструктури.



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися