Національний рейтинг впливовості «Еліта України» підвів підсумки регіонального етапу голосування

Експертна група визначила список найбільш впливових людей в кожній області України

21 вересня Оргкомітет унікального для країни проекту, "Національного рейтингу впливовості "Еліта України", заснованого Міжнародним експертним клубом і інформаційно-аналітичним агентством ElitExpert, підвів підсумки Першого, регіонального етапу голосування.

Як повідомила керівник Оргкомітету Олена Овчинникова, список найбільш впливових людей в кожній області визначала експертна група, до якої входять досвідчені журналісти, відомі політологи, соціологи, громадські діячі, бізнесмени.

"У кожного експерта була суб'єктивна оцінка, але за рахунок усереднення за унікальною методикою вийшла об'єктивна картина - в нашому рейтингу кращими вибрали тих, хто дійсно кращий", - зазначила вона.

Як розповіли в Оргкомітеті, визначальними критеріями для еліти є освіта і відповідальність. Тому справжній представник еліти - це той, хто здатний нести відповідальність за людей, які перебувають в зоні свого впливу.

У зв'язку з цим, у багатьох регіонах країни, в тому числі і в Одеському, склалася унікальна ситуація - багато представників старих еліт поступилися місцем новим особам. Так, в першій десятці Одеси знайшлося місце відразу двом представникам однієї родини - на першому місці рейтингу розмістився бізнесмен і меценат Аднан Ківан, на шостому - генеральний директор компанії "Kadorr Group" Руслан Ківан. У верхній частині списку також колишній одеський губернатор Сергій Гриневецький, гендіректор "Одескабель", лауреат Держпремії в галузі науки і техніки Дмитро Іоргачев, глава Асоціації суддів господарських судів України Наталія Богацька, депутати і спортсмени, музиканти та представники науки.

Відзначимо, що методології дослідження організатори проекту приділили особливу увагу, для чого врахували досвід схожих, але набагато менш масштабних проектів. Для цього була розроблена 100-бальна шкала - ефективний інструмент, який шляхом великої кількості балів забезпечив максимально об'єктивне голосування і виключив суб'єктивність експертів.

Для оцінки рівня впливовості були визначені 10 критеріїв, на яких грунтувалися оцінки експертів. Критерії незвичайні - в них присутні тільки позитивні якості - такі, як інтелект кандидата, довіра до нього в суспільстві, патріотизм, порядність, компетентність, чесність і т.д.

В цілому, організатори рейтингу обробили величезний масив інформації і відібрали в кожному з регіонів країни по одній сотні людей, що представляють справжню еліту суспільства - серед них як бізнесмени і політики, так і представники культури, спорту, науки і освіти. Офіційні підсумки голосування представлені на офіційному сайті рейтингу https://www.elitukraine.com/ .

Як підкреслюють організатори Національного рейтингу впливовості "Еліта України", масштабне дослідження допомогло виявити регіональних лідерів і ліквідувати інформаційний вакуум навколо них.

21 вересня стартував Второй етап оцінювання, в ході якого експерти і онлайн-користувачі виберуть кращих із загального всеукраїнського списку претендентів. До нього увійшли 300 персон, 240 з яких - це лідери 24 регіональних рейтингів, а 60 - високопоставлені персони і державні діячі, які не беруть участі в регіональних голосуваннях. Таким чином, сподіваються організатори, сформується по-справжньому об'єктивний рейтинг найвпливовіших людей країни зі знаком "плюс".

5 жовтня організатори проекту підведуть остаточні підсумки експертного та онлайн-голосувань і назвуть лауреатів першого Національного рейтингу впливовості "Еліта України".


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися