Щоб врятувати чиєсь життя вам потрібно 20 хвилин
Наразі в Одесі є велика потреба в донорах крові. В Одеській міській раді зазначають, що на завтра, 16 жовтня в міські лікарні запрошують одеситів та гостей міста, які готові допомогти військовим. Так, в телегра-каналі Донор Одеса підкреслили, всі охочі мають попередньо зареєструватись за посиланням. Здача відбудеться в понеділок з 9 години ранку до 12:00 на Слобідці донори 2(-), а також у Приморському районі на 9:00 1(-) дві людини, 2(+) п'ять людей, 3(-) дві людини, 4(+) дві людини.Після реєстрації Вам зателефонують та підтвердять, що треба приходити.
Міф 1: Донор може "підхопити" інфекцію.
Факт: Донорство безпечне на 100%. З кров'ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) та голка гемакона (контейнер для забору та зберігання крові). Вони стерильні. Застосовувані інструменти при вас викидають.
Міф 2: Донорство шкодить здоров'ю
Факт: здавати кров корисно, оскільки для донора це - профілактика серцево-судинних захворювань; - стимуляція кісткового мозку; - розрідження крові (зменшується ризик утворення тромбів); - омолодження (поповнення нових і здорових клітин крові); - іноді - очищення шкіри.
Міф 3: Здавати кров боляче.
Факт: Незручностей від болю набагато менше, ніж, наприклад, від "уколів краси" або татуювання. Процедура здачі крові триває недовго, 10-12 хв.
Нагадаємо, що в Одесі до міської акції "Здай кров - врятуй життя" в рамках проєкту "Донор Одеса" вчергове долучилися співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги №16. Цього разу донорську кров у міському відділенні трансфузіології здали 12 працівників Центру.