Одеські діти долучаються до волонтерської діяльності: як вони допомагають військовим

Волонтерка розповіла про потреби поранених захисників

Війна, яка триває вже другий рік, покладає величезний тиск на українських захисників, але завдяки волонтерам, вони отримують не лише психологічну, але й повноцінну комплексну підтримку. Наталія Чижикова, волонтерка, розповіла про різноманітні потреби поранених, які намагаються задовольнити. Крім того, до підтримки бійців долучились й діти в Одеси. Про це волонтерка Наталія Чижикова розповіла під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.

Психологічна підтримка грає ключову роль, особливо коли поранений перебуває в стані шоку. 

Іноді приходиш, поранений не хоче спілкуватися, йому боляче, шок. Нещодавно був такий неходячий, він не хотів говорити. А  через час попросив маленьку шоколадку. І ми розговорилися. Я принесла йому одяг і все необхідне. Зараз дуже добре спілкуємося. Психологічна підтримка дуже потрібна, – вважає волонтерка.

Однак волонтери не обмежуються лише словесною або емоційною підтримкою. Вони надають пораненим все необхідне, включаючи одяг, смаколики, бандажі та милиці. Важливо відзначити, що, попри труднощі, пов'язані з медичними потребами, ліки зараз доступні в достатній кількості.

Ліків зараз вистачає. Все що має бути за протоколами, все є. Минулого року було значно гірше. Можливо якісь нові або дорогі ліки, тоді ми, волонтери, закриваємо цю потребу. Ще постачаємо пов’язки Дезо, милиці, бандажі, інвалідні візки. Також обов’язково одяг, тому що їх часто привозять в розірваному, розрізаному, пошкодженому одязі. І необхідно все – від трусів і шкарпеток до взуття, – зазначила Чижикова.

Одеські діти долучаються до волонтерської діяльності, надсилаючи смаколики та подарунки для поранених. Це маленький жест, яке не тільки підтримує, але й нагадує захисникам, що вони не одні. 

Нагадаємо, Одеська міська клінічна лікарня №10 розвиває реабілітаційні технології для підтримки людей з інвалідністю. Пацієнти, які потребують медичної допомоги, тепер мають можливість займатися адаптивними видами спорту, щоб покращити свої фізичні та психологічні можливості.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися