Ситуація в Чорному та Азовському морях: яка загроза ракетного удару

Ситуація в акваторії Чорного моря змінюється досить динамічно

В Чорному морі відсутні ворожі кораблі. Втім, слід пам'ятати, що вивести споряджені ракетоносії на бойове чергування росіяни здатні всього за кілька годин. Крім того, неодноразово повідомлялось, що бойові пуски РФ здатна робити безпосередньо з бухт. Скільки кораблі РФ на чергуванні в морях повідомляють Військово-морські сили ЗС України.

Скільки кораблів РФ на чергуванні в морях

  • В Чорному та Азовському морі ворожі кораблі відсутні;

  • в Середземному морі 2 ворожі кораблі серед яких 1 носій крилатих ракет "калібр", загальний залп до 8 ракет.

Експорт РФ Чорним морем

Протягом минулої доби Росія продовжила порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Окупанти вимикають систему автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах. Так, за добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 4 судна, з них 1 рухалось з протоки Босфор;

  • до Чорного моря - 13 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

Ситуація в Чорному морі 

Ситуація в Азово-Чорноморському регіоні залишається стабільною завдяки діям Сил оборони України. Окупанти вимушені тримати кораблі-ракетоносії на безпечній відстані від українських берегів, зокрема, поблизу Новоросійська та Туапсе.

Нагадаємо, українські пілоти здійснили успішну операцію щодо підбиття російського корабля "Аскольд", який знаходився на суднобудівному заводі в Керчі. Це судно не встигло взяти участь у жодних бойових діях і було спущене на воду всього два роки тому. 

Попри ураження російських кораблів силами ЗСУ, ворог має ще досить великий військовий потенціал. Росіяни здатні запустити по Україні одночасно десятки високоточних ракет типу "Калібр".

Нагадаємо, пілоти повітряних сил ЗСУ знищили великий десантний корабель РФ. Атакували "Новочеркаськ" в районі Феодосії крилатими ракетами. Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України прокоментував знищення ВДК.

Читайте також