В Одеській області тільки кільком працівникам повернули борги по зарплаті
З початку року державні виконавці змогли стягнути тільки 191 тисячу гривень
З початку 2023 року державні виконавці Одеської області стягнули майже 191 тисячу гривень заборгованості з виплат зарплат. Щасливчиків виявилося небагато - тільки п'ять працівників отримали свої гроші.
Про це повідомили у Південному міжрегіональному управлінні Мінюста.
Водночас аліментів стягнули набагато більше — цілих 92 млн грн. Їх отримали 26 842 дитини.
"Під час війни, пріоритетним завданням органів державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), є перерахування коштів стягувачам за такими соціально значущими категоріями виконавчих документів, як аліменти та заборгованість із виплати заробітної плати", - йдеться в повідомленні.
Несплата аліментів та невиплата заробітної плати - одні з найболючіших соціальних проблем держави. У квітні 2018 року Міністерство Юстиції України розпочало нову кампанію з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати. Запуск нового напрямку роботи оперативних штабів у регіонах був продиктований успіхом ініціативи зі стягнення заборгованості по аліментах.
Що робити, коли не виплачують зарплату?
Можна отримати безкоштовну юридичну консультацію, звернувшись до колл-центру Міністерства юстиції України (тел. 044 364 23 93) або до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (тел. 0 800 213 103). Також можна захищати свої права у позасудовому або судовому порядку.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писали, що роботодавцям дозволили не індексувати зарплати у 2023 році. Бізнес не завжди дотримувався вимог щодо індексації зарплат найманим працівникам, а цьогоріч офіційно може цього не робити.