Одеські поліцейські викрили осіб, що привласнили кошти на закупівлі палива для ЗСУ

До складу злочинної групи входили двоє працівників Одеського квартирно-експлуатаційного управління (КЕУ) та приватна підприємиця

Поліцейські викрили організовану злочинну групу, яка шляхом махінацій із закупівлею твердого палива для Збройних сил України привласнила понад 371 тисячу гривень державних коштів. До складу угруповання входили двоє службовців Одеського квартирно-експлуатаційного управління (КЕУ) та приватна підприємиця. Про це повідомляє ГУНП в Одеській області. 

Як діяла схема

Слідчі ГУНП в Одеській області разом зі співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань НПУ провели розслідування, яке виявило схему заволодіння державними коштами. За даними слідства, начальниця паливної групи Одеського КЕУ організувала злочинну групу з метою розкрадання бюджетних коштів, виділених на закупівлю твердого палива для військових.

До змови були залучені:

  • Начальниця паливної групи Одеського КЕУ, яка ініціювала та керувала схемою.

  • Інженер проєктно-кошторисної групи КЕУ, яка виступала уповноваженою особою з питань проведення державних закупівель.

  • Приватна підприємиця, яка виступала постачальником палива.

Зловмисники забезпечували перемогу підприємиці у відкритих торгах на постачання палива, штучно завищуючи його вартість. У результаті, з Державного бюджету було переплачено майже 372 тисячі гривень.

Яке покарання чекає на учасників схеми

Поліцейські зібрали достатньо доказів для висунення обвинувачень підозрюваним. Під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, всі троє фігурантів справи постануть перед судом:

  • Організаторка схеми та її колега обвинувачуються за ч. 5 ст. 191 ККУ у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому у великих розмірах в умовах воєнного стану, організованою групою.

  • Підприємиця обвинувачується у пособництві за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ, а також у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних мереж, підробці та використанні підроблених офіційних документів (ч. 5 ст. 361, ч.ч. 3 і 4 ст. 358 ККУ).

Суд обрав запобіжні заходи для всіх трьох у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, якою вони скористалися. Згідно з українським законодавством, організаторці та її колезі загрожує до 12 років ув'язнення з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна. Підприємиця може отримати до 15 років позбавлення волі з аналогічними обмеженнями на три роки.

Нагадаємо, Київський районний суд Одеси ухвалив рішення щодо запобіжного заходу для командувача сил територіальної оборони "Південь", який залучав військовослужбовців до будівництва свого приватного маєтку. За матеріалами Державного бюро розслідувань (ДБР), суд встановив заставу в розмірі 2 мільйонів гривень.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися