Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб
Щовесни з настанням тепла активізуються іксодові кліщі. Вони активізуються у квітні й аж до червня, потім вони знову будуть активні у серпні-жовтні. Одеситам нагадують, що кліщі можуть переносити збудників вірусних та бактеріальних захворювань.
Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
Підчепити кліща можна на будь-якому газоні й траві, найімовірніше в лісі, парку чи сквері. А тому вирушаючи на прогулянку, пікнік чи в похід, варто подбати про захист.
Як уберегтися від кліщів
Подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір. Для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине. На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву, звільніть місце для привалів від хмизу. Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.
Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:
- не тиснути;
- не виривати;
- не заливати олією або спиртом;
- звернутися до травмпункту, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій;
- якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю;
- продезінфікувати місце укусу;
- віднести кліща в лабораторію;
- здати кров на антитіла;
- за потреби пройти імунотерапію.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що на Одещині медики екстрено виїхали до пацієнта з набряком легень. Під час надання допомоги стан пацієнта різко погіршився, була зафіксована клінічна смерть - зупинка дихання та серцебиття.