Чорноморська ініціатива: новий антирекорд експорту зерна

За минулий тиждень, жодного судна не пройшло перевірку в Босфорі, через саботаж РФ

Протягом минулого тижня, 8 суден, у рамках "зернової угоди", відійшли з українських портів. Загалом, ці судна перевезли майже триста тисяч тонн зерна та інших харчових продуктів.


Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил Збройних сил України.


Військово-Морські Сили Збройних Сил України разом з побратимами у складі угруповань докладають усіх зусиль із забезпечення безпеки судноплавства для подолання продовольчої кризи, — зазначив начальник служби зв’язків з громадськістю командування ВМС ЗСУ Олег Чалик. 


Порушення Міжнародної конвенції  


Судна країни-агресора здійснювали рух із порушенням Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Так, за минулий тиждень в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:   


  • до Чорного моря – 170 суден, з них 47 продовжило рух у напрямку протоки Босфор;

  • до Азовського моря – 159 судно, з них 33 рухались з протоки Босфор;


Нагадаємо, що “Зернова угода”, яка має велике значення для світової продовольчої безпеки, була розблокована, і її дія буде продовжена до 18 липня. Це стало можливим завдяки зусиллям партнерів України по угоді — Туреччини та ООН.


“Коментарі” писали, що за 41-ий тиждень функціонування "зернового коридору" від 8 до 14 травня, російська сторона запровадила блокаду, заважаючи інспекції та реєстрації суден. Протягом цього періоду, жодне судно не пройшло необхідну інспекцію для в'їзду, а також не було зареєстроване для огляду.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися