Одеські волонтери відновили старовинні двері: чим вони відомі

Кожен елемент має свою неповторну чарівність

Одеські волонтери відновили старовинні двері Фішеровича на Дігтярній зразка 1882-го року. Ніжні вигини, вільні пластичні форми, барокові прорізи в стулках — кожен елемент має свою неповторну чарівність, підкреслюючи унікальність минулого і сьогодення.

Про це повідомляє Одеський проект "1000 дверей Одеси".

З'явилося нове скло з декоративною обв'язкою світлових прорізів обох стулок, відтворені карнизи та стулкові планки з боку подвір'я та під'їзду. Відтворені відбійники з латунними вставками, закріпленими латунними цвяхами, реставровані латунні ручки, а також просочений олією новий поріг, оздоблений латунним коробом.

Доводчик активної стулки забезпечує плавне і щільне закриття дверей, а електро-ригельний замок на батарейках — безпеку під'їзду навіть у разі відключення електрики, - йдеться в повідомленні. 

Двері неактивної стулки надійно закриваються на реставровані шпінгалети, що входять у отвори з нержавіючої сталі, які закріплені на саморізи з нержавійки. Захист і об'єм двері в кольорі темного горіха забезпечується покриттям лазур'ю від ультрафіолету, маслом та поліроллю з воском. Гіпсова декоративна тяга, що обрамляє двері, відтворена в авторському кольорі, знайденому в ході дослідження.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що в Одесі реставрували унікальні дубові двері зразка кінця XIX століття, що прикрашають солідний будинок Фельдмана на розі вулиць Катерининської та Буніна. Процес реставрації був досить складним, адже з часом двері зазнали значних ушкоджень від впливу довкілля та людського фактора.





Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися