В Одесі незаконно хотіли забудувати землю вартістю 65 мільйонів гривень

Земельну ділянку повернули громаді міста

Одеська прокуратура не дала забудувати поблизу Михайлівської площі землю вартістю 65 млн грн. Усього площа земельної ділянки - 0,5 га.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура. 

Прокурори в суді довели, що земля передана Одеською мерією в оренду для будівництва у позаконкурентний спосіб, усупереч вимогам законодавства. Зокрема, товариство мало право на отримання ділянки значно меншої площі, яка необхідна була лише для обслуговування об’єктів нерухомості, розташованих на ній.

Водночас, для будівництва нового об’єкту нерухомості земля могла бути передана у користування лише на підставі аукціону.

Чинне законодавство, яким регламентовано режим використання пам’ятки природи, чітко забороняє будівництво на поверхні пам'ятки природи будь-яких споруд і будівель, проведення будь-яких робіт, пов’язаних з порушенням геологічних утворень: прокладання інженерних комунікацій, буріння, тощо.

Таким чином, надання в користування спірної земельної ділянки саме з метою будівництва багатоквартирного будинку, більш того - з підземним паркінгом – прямо суперечить вимогам законодавства. Суд погодився з доводами прокурора, скасував рішення міськради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав товариство повернути земельну ділянку територіальній громаді Одеси.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що Одеський апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції у відновленні державної власності на пансіонат "Борей". Суд підтримав позицію прокурорів, які довели, що майно "власником" пансіонату було набуте незаконним шляхом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися