Вилов раків на Одещині буде дозволений з 10 жовтня: подробиці

Період ліньки у раків закінчився

В Одеському рибоохороному патрулі повідомили, що з 19 жовтня припиняється заборона на вилов раків в Одеській області. Відтепер промисловий та любительський вилов дозволили у Дністровському лимані, річці Дністер, рукаві річці Турунчук, озерах пойми Дністра та Кучурганському водосховищі.

У відомстві підкреслили, що одній людині можна спіймати 30 раків на добу. Це згідно із правилами любительського і спортивного рибальства. 

Крім того, там підкреслили, що лов забороняється пастками усіх типів та конструкцій, за винятком раколовок конструкції “хапка” -  вона має бути діаметром більше 70 см та кроком вічка більше 22 мм. 

Зазначимо, що пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу забороняється ловити раків з застосуванням підсвічування.

“За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. За одного незаконно виловленого рака компенсація – 3 332 грн”, - йдеться в повідомленні. 

Затримання браконьєрів

Нещодавно інспектори Одеського рибоохоронного патруля на озері Катлабух, поблизу смт. Суворове виявили рибалку, який тралом рачачим добув 66 раків. Сума загальних збиткі становлять 219 912 грн.

Інспектори Одеського рибоохоронного патруля виявили рибалку, який перевищив дозволену кількість знарядь лову. Про це повідомили у прес службі відомства. Загалом правопорушник рибалив восьма сітками, чим перевищив допустиму норму на 5 сіток, згідно додатку до промжурналу. Представники патрулю вилучили 32,7 кг риби: карась – 136 екз., тарань – 50 екз., лящ (мол.) – 20 екз., плоскирка – 19 екз., жерех – 6 екз., судак – 1 екз.

Житель Одеського регіону, не маючи відповідного дозволу та за допомогою заборонених знарядь лову, добув 44 особини цінних порід риб. Так, наразі відомо, що судом задоволено позов інспекції про стягнення майже 127 тисяч гривень за незаконний вилов риби. Браконьєр рибалив у рисовому каналі поблизу села Ліски Ізмаїльського району за 500 метрів від Державного кордону України.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися