Вивести споряджені ракетоносії, окупанти можуть всього за три години
Ворог продовжує тримати в акваторії Чорного моря два військових кораблі. Наразі всі ракетоносії заведені до пунктів базування, втім росіяни здатні здійснювати пуски й звідти. Про це повідомляють Військово-морські сили ЗС України.
Скільки кораблів РФ на чергуванні в морях
в Чорному морі знаходиться 2 ворожих кораблі;
в Азовському морі ворожі 1 ворожий корабель;
в Середземному морі 1 ворожий корабель, яких є носієм крилатих ракет "калібр", загальний залп до 8 ракет.
РФ порушує Міжнародну конвенцію
Протягом минулої доби Росія продовжила порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Окупанти вимикають систему автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах. Так, за добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
до Азовського моря – 23 судна, з них 6 рухались з протоки Босфор;
до Чорного моря – 5 суден, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.
Ситуація в Чорному морі
Ситуація в Азово-Чорноморському регіоні залишається стабільною завдяки діям Сил оборони України. Окупанти вимушені тримати кораблі-ракетоносії на безпечній відстані від українських берегів, зокрема, поблизу Новоросійська та Туапсе.
Попри ураження російських кораблів силами ЗСУ, ворог має ще досить великий військовий потенціал. Росіяни здатні запустити по Україні одночасно десятки високоточних ракет типу "Калібр".
Зазначимо, тиждень в Чорному морі на бойовому чергуванні перебував всього один російський корабель. Окупанти розосередили свій флот та вирішують, які бухти замість Севастополя для них будуть безпечними.