Загроза з Чорного моря: скільки кораблів РФ на чергуванні

Ворог здатен збільшити корабельне угрупування всього за кілька годин

В Чорному морі зменшено корабельне угруповання. Ворог завів до пунктів базування ракетоносії. Втім вивести в акваторію носії високоточних ракет типу “Калібр” окупанти здатні всього за 2 – 3 години. Про це повідомляють Військово-морські сили ЗС України.

Скільки кораблів РФ на чергуванні в морях

  • в Чорному морі знаходиться 4 ворожі кораблі;

  • в Азовському морі 1 ворожий корабель;

  • в Середземному морі 2 ворожі кораблі.

Експорт РФ морем

Протягом минулої доби Росія продовжила порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Окупанти вимикають систему автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах. Так, за добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 7 суден, з них 4 рухалось з протоки Босфор;

  • до Чорного моря – 16 суден, з них 9 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

Ситуація в Чорному морі 

Ситуація в Азово-Чорноморському регіоні залишається стабільною завдяки діям Сил оборони України. Окупанти вимушені тримати кораблі-ракетоносії на безпечній відстані від українських берегів, зокрема, поблизу Новоросійська та Туапсе.

Нагадаємо, українські пілоти здійснили успішну операцію щодо підбиття російського корабля "Аскольд", який знаходився на суднобудівному заводі в Керчі. Це судно не встигло взяти участь у жодних бойових діях і було спущене на воду всього два роки тому. 

Попри ураження російських кораблів силами ЗСУ, ворог має ще досить великий військовий потенціал. Росіяни здатні запустити по Україні одночасно десятки високоточних ракет типу "Калібр".Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися