Як в Одесі працює Центр раннього втручання для дітей: деталі

Раннє втручання – це міждисциплінарна допомога сім’ям з дітьми раннього віку, у яких є порушення розвитку

Наразі в Одесі працюють центри раннього втручання працюють майже у всіх дитячих міських поліклініках. Виключення - №1 і №7. В місті послуга раннього втручання надається сім'ям з дітьми віком від народження до 4 років, які мають порушення розвитку, або  ризик їх виникнення. Про це повідомили в Одеській міській раді. 

"У партнерстві з батьками фахівці команди раннього втручання, серед яких є лікар, психолог, логопед, фізичний терапевт тощо, допомагають в організації щоденних справ сім’ї з дитиною та подоланні труднощів у буденному житті", - зазначила заступниця Одеського міського голови Світлана Бедрега.

Цей вид допомоги передбачає не лише роботу з дитиною, а й підвищення компетентності батьків та психологічну підтримку сім'ї.

Раніше “Коментарі” писали, що в Одеському регіоні працює 7 команд, що супроводжують 200 родин, потребуючих у послугах раннього втручання. Втім, фахівців все одно не вистачає, тому Одеська область бере участь у пілотному проєкті з підготовки додаткових команд. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Надія Трапізанова, фахівець методичного центру раннього втручання “Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат”.

Крім того, в Одесі відбулося розширене засідання щодо реалізації пілотного проєкту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дитини. Про це повідомили в Одеській міській раді.  Засідання проходило спільно з Міжвідомчою координаційною комісією з питань надання послуг раннього втручання в Одесі.

Джерело: https://omr.gov.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися