В Чорному морі та в лимані браконьєри виловили рибу на три мільйони

Поліція успішно розкрила факти незаконного лову риби у Чорному морі та Дністровському лимані

Поліцейські Ізмаїльського та Білгород-Дністровського районів Одеської області виявили та затримали трьох браконьєрів, які завдали державі збитків майже на три мільйони гривень. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, скоюючи свої злочинні дії в Чорному морі та Дністровському лимані. Їм загрожує серйозна відповідальність, включаючи штраф або обмеження волі. Про це повідомляє ГУНП в Одеській області. 

У Жебриянівській бухті, біля села Приморське Кілійського району, поліцейські виявили двох чоловіків на човні, які використовували ліскові сітки та незаконно ловили рибу. Спеціальні підрозділи забезпечили вилучення 24 сіток, човна та понад тисячі оселедців, загальною масою майже 100 кг. Фахівці-екологи попередньо оцінили завдані збитки державі на суму майже 2 млн 900 тис. грн.

Третього правопорушника виявили під час спільного рейду водної поліції та загону морської охорони на Дністровському лимані. Місцевий мешканець села Красна Коса Старокозацької ОТГ виловлював водні біоресурси з використанням заборонених сіток, завдавши державі збитків близько 34 тис. грн.

Правоохоронці внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали провадження за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України. Розслідування триває під керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури.

У випадку першого факту порушення підрахунку водних ресурсів, правопорушникам загрожує штраф від 17 до 51 тис. гривень або обмеження волі на строк до трьох років. Судово-екологічна експертиза встановить остаточний розмір завданої шкоди. Для третього браконьєра складені адміністративні матеріали за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає штраф та конфіскацію знарядь порушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Зазначимо, з початку 2024 року інспектори рибоохоронного патруля на водоймах України зафіксували численні факти браконьєрства – лов риби сітками, ятерами, у заборонених місцях, з перевищенням добової норми тощо. Так, на Одещині від початку року вже викрито 100 порушень правил рибальства на понад 2,6 млн грн збитків

Крім того, на Одещині з 15 лютого розпочалася нерестова заборона на вилов щуки. Обмеження діятимуть до 31 березня. Зазначимо, що з 15 лютого до 31 березня, відповідно до Правил любительського рибальства, у всіх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) встановлюється заборона на вилов щуки на період нересту.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися