В Одесі запустили пілотний проєкт за допомогою якого, штучний інтелект діагностуватиме захворювання
Одеса стала першим містом в Україні, де впровадили унікальний медичний проект
В Одесі вперше в Україні запроваджено пілотний проєкт з телемедицини “BrainScan”. Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним фактором. Про це повідомили Міністерство охорони здоров’я.
Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.
“Майбутнє – саме за такими технологіями, які можна застосовувати в діагностиці як незалежну експертну “другу думку” для швидкого реагування та прийняття рішень”, – зазначає лікар-рентгенолог вищої категорії Анастасія Мудрова.
Зазначимо також, що використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту "BrainScan" показало хороші результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині, де також запрацював проєкт “BrainScan”.
Нагадаємо, що лікарі-неврологи, що працюють в Одеській обласній клінічній лікарні, провели дослідження: вони протягом року тестували арттерапію на пацієнтах, які страждають від Паркінсона.
Раніше “Коментарі” писали, що в одному з районів Одещини трапилась жахлива подія. Дівчина, котра тільки відсвяткувала своє 11-річчя потрапила під металеву гойдалку та отримала вкрай важку травму лиця та головного мозку. Одеські лікарі провели складну операцію. Про це повідомляє Одеська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня.