Критична ситуація: в Одесі гостра нестача донорської крові

Донація триває всього 15-20 хвилин

На завтра, 29 лютого в Одесі велика потреба в донорах різних груп крові. Всі охочі мають попередньо зареєструватись. Про це повідомляють в телеграм-каналі Донор Одеса. Здача відбудеться у четвер. На завтра необхідні: Слобідка з 9:00 до 12:00 люди з групою крові 2(-).

Міф 1: Донор може "підхопити" інфекцію.

Факт: Донорство безпечне на 100%. З кров'ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) та голка гемакона (контейнер для забору та зберігання крові). Вони стерильні. Застосовувані інструменти при вас викидають. 

Міф 2: Донорство шкодить здоров'ю

Факт: здавати кров корисно, оскільки для донора це - профілактика серцево-судинних захворювань; - стимуляція кісткового мозку; - розрідження крові (зменшується ризик утворення тромбів); - омолодження (поповнення нових і здорових клітин крові); - іноді - очищення шкіри.

Міф 3: Здавати кров боляче.

Факт: Незручностей від болю набагато менше, ніж, наприклад, від "уколів краси" або татуювання. Процедура здачі крові триває недовго, 10-12 хв.

Нагадаємо, що в Одесі до міської акції "Здай кров - врятуй життя" в рамках проєкту "Донор Одеса" вчергове долучилися співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги №16. Цього разу донорську кров у міському відділенні трансфузіології здали 12 працівників Центру. 

У міському відділенні переливання крові Одеси вже другий рік поспіль відзначають День святого Валентина. За участю проєкту "Донор Одеса" проводиться святкова акція "Червоне — то любов". Цього року до спільної здачі крові приєднались одружені та закохані пари, що своїм прикладом мотивують інших стати донорами. Про це повідомляє Одеська міська рада

Джерело: https://omr.gov.ua/


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися